Drukarki Atramentowe

///Drukarki Atramentowe

Drukarki Atramentowe

 Drukarką nazywamy urządzenie peryferyjne (zewnętrzne, wychodzące, z ang. OUT) współpracujące z komputerem, które służy do przenoszenia tekstu, obrazu, schematu, etc. na różnego rodzaju nośniki druku, takie jak na przykład: papier, folia, płótno i tym podobne materiały.

 Nowocześniejsze drukarki potrafią pracować również bez konieczności podłączenia do komputera. Dzięki technologii BLUETOOTH możliwe jest drukowanie zdjęć wykonanych na przykład telefonem komórkowym wyposażonym w aparat cyfrowy i technologię BLUETOOTH. Przesyłanie pliku (najczęściej wówczas obrazu) odbywa się bezpośrednio z aparatu telefonicznego do drukarki stacjonarnej, przy współpracy technologii BLEUTOOTH i bez konieczności podłączenia maszyny drukującej do komputera.

 Drukarki mogą być również wyposażone w czytnik kart pamięci (slot), dzięki któremu, po podłączeniu lub włożeniu karty pamięci (stosowanej najczęściej w aparatach cyfrowych), możliwe jest drukowanie wybranych zdjęć bez korzystania z komputera jako pośrednika.

 

Do najbardziej znanych rodzajów drukarek można zaliczyć między innymi:

 

By |2016-06-29T22:18:48+00:0013 lipca 2014|O Drukarkach|Możliwość komentowania Drukarki Atramentowe została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.