Jaki wybrać?

///Jaki wybrać?

Jaki wybrać?

Wybór antywirusa zarówno dla komputera stacjonarnego jak i laptopa nie jest nigdy proste. Aby się, na któryś zdecydować trzeba przetrawić bardzo wiele różnych czynników, których większość zwykłych użytkowników nie jest w stanie nawet sprawdzić. Do najważniejszych zależy cena, wydajność oraz wykrywalność wirusów. Jeśli chodzi o cenę to możemy antywirusy podzielić na dwie grupy czyli darmowe i płatne. Jeśli chodzi o darmowe to przeważnie są one bardzo ograniczone jeśli chodzi o funkcję i nie zawierają nawet połowy funkcji, które maja płatne.

Moim zdaniem z płatnych najbardziej wydajne i optymalne zwłaszcza dla komputerów przenośnych są antywirusy dwóch firm a mianowicie panda oraz kaspersky.Są to pakiety, które zapewniają zarówno bardzo dobrą wydajność jak i wykrywalność wirusów. Kolejną ich zaletą jest fakt posiadania modułu firewalla co powoduje, że w ten sposób nie potrzebujemy dodatkowego oprogramowania. W ten sposób oszczędzamy dodatkowe zasoby dzięki, którym możemy szybciej pracować na naszym komputerze.

Jeśli ja osobiście miałbym wybierać to wybrałbym pandę ponieważ jej interfejs jest o wiele przyjaźniejszy dla szarego użytkownika komputera a to też jest cechą dobrego antywirusa, który potrafi być tak zaprojektowany aby interfejs był przyjazny dla każdego. Dodatkową funkcją jest możliwość segregacji komputerów, które mogą dołączyć się do naszego komputera co powoduje bardzo duże bezpieczeństwo w sieci lokalnej. Moim zdaniem warto zainwestować w tego rodzaju oprogramowanie zwłaszcza, że ceny tego rodzaju oprogramowania nie są zbyt wysokie.

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]
By |2017-04-27T23:47:15+00:0030 stycznia 2011|Inne|Możliwość komentowania Jaki wybrać? została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.