Wydajne zastosowania

///Wydajne zastosowania

Wydajne zastosowania

Każdy procesor sprosta podstawowym wymaganiom pracy w dokumentach arkusza kalkulacyjnego czy też obróbki dokumentów tekstowych. Jednak jeśli szukasz czegoś bardziej wydajnego to musisz popatrzeć na bardziej wydajne procesory. Do takich procesorów możemy zaliczyć na przykład i3 czy tez i5 ze stajni Intela.

Są to procesory bardzo wydajne i przeznaczone do najbardziej wydajnych zastosowań. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie musisz zastanowić się jednak czy chcesz wydać bardzo dużo czy tylko dużo. Procesory do takich zastosowań są drogie i dlatego też musimy liczyć się z dość konkretnymi kosztami. Oczywiście można poszukać rozwiązań opartych na platformie AMD. Rozwiązania te są równie wydajne jednak są również dużo droższe. Dlatego też w przypadku rozwiązań laptopów to tylko i wyłącznie powinniśmy patrzeć na procesory Intela. Jednak jeśli również momentami będziesz myślał o komputerach stacjonarnych tam AMD ma większe pole do popisu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji powinieneś się dwa razy zastanowić jakie zastosowanie z pośród tych wydajnych jest dla Ciebie odpowiednie. Przy założeniu jakiegoś punktu i obliczeniu jaka moc będzie Ci potrzebna powinieneś poszukać rozwiązania o ciut większej mocy aby w razie problemów posiadać odpowiedni nadmiar mocy i móc go wykorzystać. Na rynku jest bardzo duży wybór procesorów zarówno do zastosowań podstawowych czyli biurowych jak i tych bardziej zaawansowanych np. obróbki grafiki. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Tylko musisz wybrać mądrze.

By |2016-07-01T21:55:55+00:0013 marca 2011|Inne|Możliwość komentowania Wydajne zastosowania została wyłączona

About the Author:

Założyciel i właściciel firmy Rafcom. Pragmatyk i innowator napraw sprzętu IT i AV. Pasjonat webmaster. Prywatnie zakochany w jeździe na rolkach.